Jaki szampon dla psa?
Jaki szampon dla psa?

Szampon dla psów o białej i jasnej sierści, szampon dla psów krótkowłosych czy szampon dla psów długowłosych, to tylko niektóre z dostępnych na rynku produktów. Asortyment jest tutaj równie duży, jak w przypadku artykułów dla ludzi, co ułatwia dobór odpowiedniego preparatu. Twój ukochany pupil zasługuje przecież na odpowiednią pielęgnację! Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy, jakie cechy powinny mieć dobre szampony dla psów i czym kierować się przy ich wyborze.

czytaj całość »
Rasy psów - Yorkshire Terrier
Rasy spów - Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier to piesek o zgrabnej, harmonijnej zwartej i proporcjonalnej budowie. Jego mała główka jest zawsze dumna i wysoko noszona. Uszy nieduże i stojące. Nos koloru czarnego, zgryz nożycowy wraz z kompletem siekaczy. Oczy natomiast ciemne i błyszczące. Linia pleców zawsze prosta. Kończyny proste. Wielkość w kłębie to ok. 22-25 cm natomiast waga nie powinna przekroczyć 3 kg. Yorkshire Terrier przeżywa zwykle 12-14 lat.

czytaj całość »
Zacieki pod oczami u psów. Jak je leczyć?
Zacieki pod oczami u psów. Jak je leczyć?

Nieestetyczne zacieki pod oczami naszych pupili to nie tylko defekt kosmetyczny. Ciemne zabarwienie świadczy o jakimś problemie zdrowotnym u naszego czworonoga.Najczęstszą przyczyną zacieków pod oczami są: niedrożność kanalików nosowo-łzowych, choroby oczu i powiek oraz nieodpowiednia dieta.

czytaj całość »
Jak pielęgnować uszy psa
Jak pielęgnować uszy psa

Oprócz węchu, słuch jest niezwykle ważnym zmysłem u psa. Pozwala mu kontrolować co się dookoła niego dzieje i w porę zareagować. Dlatego ważne jest, aby uszy psa były zdrowe by mógł on w pełni używać tego zmysłu. Zewnętrzny kanał słuchowy u psów ma kształt litery L. Przez ten specyficzny kształt, na dnie kanału słuchowego może się gromadzić woskowina, która nie jest samoistnie usuwana.

czytaj całość »
Jak dbać o zęby psa
Jak dbać o zęby psa

Pierwszym pytaniem jakie należy sobie postawić jest: DLACZEGI trzeba dbać o zęby psa? Tak samo jak i u człowieka u psa w jamie ustnej żyją bakterie, które w przypadku złej higieny mogą powodować brzydki zapach z pyska. Bakterie, które za to odpowiadają należą do grupy beztlenowców wymagających specyficznych warunków. Namnażają się w dużej ilości u zwierząt z kamieniem nazębnym.

czytaj całość »
Jak dbać o łapy psa zimą
Jak dbać o łapy psa zimą

Zimą na łapy naszego psa czyhają często nieprzyjemne niespodzianki. Nie dość że niskie temperatury sprzyjają pękaniu i podrażnianiu opuszek to najczęściej jesienna i zimowa plucha powoduje, że łapy dużą część czasu są wilgotne co dodatkowo osłabia je, naraża na podrażnienia i sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów między opuszkami. Dlatego zimą należy szczególnie zadbać o łapy naszego pupila. Gdy na dworze jest mokro, nie ma śniegu, za to jest dużo błota, pamiętajmy że po każdym spacerze powinniśmy zmyć błoto z łapek naszego czworonoga wodą z odrobiną szamponu dla psa, a następnie wysuszyć je.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl