Obcinanie pazurów u kota
Obcinanie pazurów u kota

Obcinanie pazurów kotu budzi wątpliwości wielu opiekunów. Jako drapieżnik kot potrzebuje ich do chwytania zdobyczy, a także obrony przed innymi zwierzętami czy ucieczki na drzewo. Jednak jeśli Twój pupil jest niewychodzący, ma zapewnione pożywienie i opiekę, może mieć problem z prawidłowym ścieraniem ostrych pazurków. Z pomocą przychodzi tu drapak, ale korzystanie z niego nie zawsze daje zadowalające rezultaty. Wtedy, aby uniknąć nadmiernego drapania mebli, warto rozważyć obcinanie pazurów u kota. Podpowiadamy jak się do tego przygotować i jak prawidłowo je wykonywać. 

czytaj całość »
Sposoby na usunięcie sierści kota z ubrań, tapicerki i wykładzin
Sposoby na usunięcie sierści kota z ubrań, tapicerki i wykładzin

Miłośnicy kotów muszą radzić sobie z problemem, jakim jest usuwanie sierści z ubrań, tapicerki czy dywanu. Obecność futrzastego przyjaciela w domu daje wiele radości ze wspólnych zabaw, głaskania czy po prostu możliwości przytulenia się do niego. Mruczenie kota ma przecież właściwości terapeutyczne! Korzyści z kociego towarzystwa jest tak wiele, że fakt wszechobecnej w domu i na ubraniach sierści nie powinien nikogo zrażać. Tym bardziej że jest wiele sposobów, aby się jej pozbyć, a także ograniczyć samo linienie zwierzęcia. Przedstawiamy niezawodne sposoby na usuwanie sierści z różnych powierzchni

czytaj całość »
Rasy psów - Yorkshire Terrier
Rasy spów - Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier to piesek o zgrabnej, harmonijnej zwartej i proporcjonalnej budowie. Jego mała główka jest zawsze dumna i wysoko noszona. Uszy nieduże i stojące. Nos koloru czarnego, zgryz nożycowy wraz z kompletem siekaczy. Oczy natomiast ciemne i błyszczące. Linia pleców zawsze prosta. Kończyny proste. Wielkość w kłębie to ok. 22-25 cm natomiast waga nie powinna przekroczyć 3 kg. Yorkshire Terrier przeżywa zwykle 12-14 lat.

czytaj całość »
Zacieki pod oczami u psów. Jak je leczyć?
Zacieki pod oczami u psów. Jak je leczyć?

Nieestetyczne zacieki pod oczami naszych pupili to nie tylko defekt kosmetyczny. Ciemne zabarwienie świadczy o jakimś problemie zdrowotnym u naszego czworonoga.Najczęstszą przyczyną zacieków pod oczami są: niedrożność kanalików nosowo-łzowych, choroby oczu i powiek oraz nieodpowiednia dieta.

czytaj całość »
Jak pielęgnować uszy psa
Jak pielęgnować uszy psa

Oprócz węchu, słuch jest niezwykle ważnym zmysłem u psa. Pozwala mu kontrolować co się dookoła niego dzieje i w porę zareagować. Dlatego ważne jest, aby uszy psa były zdrowe by mógł on w pełni używać tego zmysłu. Zewnętrzny kanał słuchowy u psów ma kształt litery L. Przez ten specyficzny kształt, na dnie kanału słuchowego może się gromadzić woskowina, która nie jest samoistnie usuwana.

czytaj całość »
Jak dbać o zęby psa
Jak dbać o zęby psa

Pierwszym pytaniem jakie należy sobie postawić jest: DLACZEGI trzeba dbać o zęby psa? Tak samo jak i u człowieka u psa w jamie ustnej żyją bakterie, które w przypadku złej higieny mogą powodować brzydki zapach z pyska. Bakterie, które za to odpowiadają należą do grupy beztlenowców wymagających specyficznych warunków. Namnażają się w dużej ilości u zwierząt z kamieniem nazębnym.

czytaj całość »
Jak dbać o łapy psa zimą
Jak dbać o łapy psa zimą

Zimą na łapy naszego psa czyhają często nieprzyjemne niespodzianki. Nie dość że niskie temperatury sprzyjają pękaniu i podrażnianiu opuszek to najczęściej jesienna i zimowa plucha powoduje, że łapy dużą część czasu są wilgotne co dodatkowo osłabia je, naraża na podrażnienia i sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów między opuszkami. Dlatego zimą należy szczególnie zadbać o łapy naszego pupila. Gdy na dworze jest mokro, nie ma śniegu, za to jest dużo błota, pamiętajmy że po każdym spacerze powinniśmy zmyć błoto z łapek naszego czworonoga wodą z odrobiną szamponu dla psa, a następnie wysuszyć je.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl