Płyn do przemywania oczu psa marki OVER Zoo kompleksowo zadba o higienę oczu Twojego pupila.

To jeden z najważniejszych zmysłów dla zwierząt. Odpowiedzialny jest za prawidłowe odbieranie bodźców pochodzących z otoczenia, dlatego też pielęgnacja psich oczu powinna być jednym z priorytetów właścicieli czworonogów. Odpowiednio dobrana pielęgnacja oczu pomoże nie tylko zadbać o estetyczny wygląd psa, ale przede wszystkim o jego zdrowie.

Pielęgnacja oczu psa

Poznaj tajniki pielęgnacji oczu Twojego psa

Pielęgnacja oczu psa jest zabiegiem bardzo prostym i niewymagającym od właściciela szczególnych umiejętności. Regularne przemywanie oczu przy pomocy gazy lub płatka kosmetycznego nasączonego odpowiednim płynem do pielęgnacji, przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną to podstawa dbania o oczy psa. Zespół OVER Zoo poleca specjalistyczne preparaty dostępne w naszym sklepie, między innymi płyny do przemywania oczu dla psów. Odpowiednia pielęgnacja psa wymaga stosowania właściwych produktów.

Płyn do przemywania oczu psa – stosowanie

Nie wiesz, jak przemywać oczy psu? To proste! Wystarczy wybrać odpowiedni preparat do czyszczenia oczu psa, nałożyć go na czysty wacik lub ściereczkę i delikatnie przetrzeć oczy. Ważne, by zrobić to delikatnie i w miarę spokojnie, bez gwałtownych ruchów.

Podczas przemywania oczu Twój pupil powinien siedzieć, z głową lekko pochyloną do tyłu lub leżeć na boku. Pamiętaj, aby czyścić oczy czworonoga w kierunku od zewnętrznego kącika do wewnętrznego. Zapobiegnie to wprowadzaniu zanieczyszczeń pod powieki.

Regularna pielęgnacja oczu psa pozwoli Ci uniknąć problemów z nawarstwianiem się strupków oraz wydzieliny. Duża ilość zanieczyszczeń w okolicach oczu doprowadzić może do blokowania się kanalików łzowych, a co za tym idzie do utrudnionego dopływu łez i nieprawidłowego nawilżenia oka.

Do oczyszczenia oczu pupila polecamy płyn do przemywania oczu i powiek od OVER Zoo, który w delikatny sposób pomoże zadbać o oczy psa. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia gromadzące się w worku spojówkowym, takie jak pył, kurz, czy sierść. Dodatkowo dzięki zawartości kwasu mlekowego i ekstraktu z aloesu nawilża i łagodzi podrażnienia.

Jak dbać o oczy psów ras długowłosych?

Psy o długiej sierści ze względu na kosmyki występujące w okolicach oczu dużo bardziej narażone są na ich podrażnienia. Wyjściem z tej sytuacji jest wyczesanie oraz spięcie sierści lub wycięcie przeszkadzających włosów. Decydując się na drugi wariant, pamiętaj, że wiąże się on z koniecznością regularnego przycinania odrastających włosów, gdyż odrastając, mogą one drażnić rogówkę i prowadzić do wzmożonego łzawienia.

Pielęgnacja oczu psów ras krótkoczaszkowych

Do ras brachycefalicznych, czyli inaczej krótkoczaszkowych należą między innymi shih tzu, pekińczyki, maltańczyki, czy buldogi francuskie. Zwierzęta te ze względu na swoją anatomię zdecydowanie bardziej narażone są na problem z suchymi oczami oraz silnym łzawieniem. Z tego powodu rasy posiadające krótką kufę powinny być otoczone szczególną opieką. Pielęgnacja oczu psa musi być priorytetem, aby nie dopuścić do problemów, a w konsekwencji do poważnej choroby oczu.

Do pielęgnacji oraz usuwania zanieczyszczeń, stosuj płyn do przemywania oczu shih tzu i innych ras krótkoczaszkowych, który znajdziesz zarówno w sklepie zoologicznym, jak i na naszej stronie.

Zatkane kanaliki łzowe – co dalej?

Rasy takie jak shih tzu, yorkshire terrier, czy maltańczyki wykazują się wysoką skłonności do zatykania kanalików łzowych. W przypadku tych ras należy szczególnie zadbać o higienę oczu. Oczy psa z tą przypadłością narażone są na wzmożone łzawienie, czego konsekwencją są nieestetyczne przebarwienia od łez pozostające na sierści.

Problem z zatkanymi kanalikami łzowymi u psa można rozwiązać także operacyjnie, jednak jest to bardziej radykalny krok. Zabieg ten przeprowadzany jest przez lekarza weterynarii pod pełną narkozą. Ze względu na narkozę większość właścicieli nie decyduje się na przeprowadzenie tego prostego zabiegu i pozostaje przy regularnych zabiegach pielęgnacji oczu psa.

Łzawiące oczy oraz suchość gałki ocznej u psa – jak sobie z tym radzić?

Problem z łzawiącymi oczami szczególnie często występuje u psów małych ras. Ze względu na niski wzrost zwierzęcia zanieczyszczenia z ziemi takie jaki kurz, piach, czy pyłki roślin zdecydowanie łatwiej dostają się do jego oczu. Następuje proces oczyszczania się oka, który wiąże się ze wzmożonym łzawieniem.

Chcąc wesprzeć samooczyszczanie oczu, możesz stosować u psa łagodne roztwory do pielęgnacji oczu oparte na ekstraktach ziołowych i niezawierające alkoholu. Produkty przeznaczone do pielęgnacji psich oczu znajdziesz w sklepach zoologicznych, a także w naszym sklepie internetowym.

Suchość gałki ocznej u psa może doprowadzić do podrażnienia, zaczerwienienia oraz bólu oka. Jeśli psie oczy są zdrowe, a jedynym ich problemem jest suchość, staraj się, aby pies unikał przeciągów, a także kontaktu z klimatyzacją i suchym powietrzem. Dzięki tym działaniom oczy czworonoga będą mniej narażone na wysuszanie, a w konsekwencji unikną podrażnień.

Jeśli jednak stan oczu psa jest poważniejszy, udaj się z psem się na wizytę u specjalisty, który przepisze odpowiednie leki oraz wdroży leczenie.

Zacieki pod oczami psa. Jak sobie z nimi poradzić?

Na rynku dostępne jest wiele preparatów pomagających w walce z zaciekami pojawiającymi się w okolicy psich oczu. W procesie ich usuwania najważniejsza jest systematyczność.

Czym przemyć oko psa, kiedy pojawią się zacieki? Wybierz płyn Clean Drop od Over Zoo. Pomaga on w usunięciu przebarwień powstałych w wyniku łzawienia nie tylko u psów, ale też kotów i innych zwierząt domowych. Regularne stosowanie płynu pomaga zmniejszyć zacieki pod oczami psa.

Ropiejące oczy u psa – przyczyny

Ropa pojawiająca się w wewnętrznych kącikach oczu najczęściej związana jest z podrażnieniem gałki ocznej lub chorobami oczu.

Podrażnienie oka może być konsekwencją obecności ciała obcego pod powieką lub zbyt intensywnego drapania oka przez pupila. Ropna wydzielina może być także jednym z pierwszych objawów występującego u psa zapalenia spojówek.

Do innych symptomów, po których możesz poznać zapalenie spojówek u psa, należą:

  • łzawienie,
  • zaczerwienienie,
  • intensywne mruganie,
  • pocieranie okolic nosa i oczu.

W dbaniu o zaropiałe oczy psa pomogą Ci chusteczki do oczu dla psa. Jest to higieniczne rozwiązanie, które zapobiega roznoszeniu się bakterii.

Zaropiałe oko psa – jak sobie poradzić?

Ropiejące oczy u psa to problem wielu właścicieli. Do oczyszczenia zaropiałych oczu stosuj gazik lub płatki kosmetyczne zamoczone w przegotowanej wodzie mającej temperaturę bliską pokojowej. Oczy przecieraj palcem wskazującym w stronę zewnętrznego kącika oka, pamiętając, aby do każdego oka użyć świeżej ściereczki, ograniczając przy tym przenoszenie bakterii.

W przypadku psów, które mają skłonności genetyczne do problemów z oczami duża ilość ropy może zwiastować zapalenie spojówek lub wiszące dolne powieki. Należy wtedy bezzwłocznie skontaktować się z weterynarzem.

Co robić, jeśli oczy psa często ropieją?

Jeśli ropa, pojawiająca się w okolicach oczu psa nie ustępuje po kilku dniach, nawraca lub towarzyszą jej też inne symptomy, koniecznie skontaktuj się z lekarzem weterynarii, który upewni się, co jest przyczyną nawracających problemów, a następnie wprowadzi odpowiednie leczenie.

Pamiętaj także o odpowiedniej higienie oraz profilaktyce. Codziennie oczyszczaj okolicę oczu z gromadzącej się wydzieliny oraz kontroluj stan oczu psa. Czym przemywać oczy psa? Wybieraj tylko sprawdzone i bezpieczne produkty, takie jak OVER Zoo płyn do przemywania oczu. Wśród rzeczy dla psa dostępnych w OVER Zoo znajdziesz też inne pomocne produkty.

Jeśli Twój pies należy do rasy długowłosej, pamiętaj, że wyczesywanie sierści z okolic oczu oraz wycinanie jej może pomóc ograniczyć nawracające podrażnienia. Zabiegi te należy przeprowadzać regularnie, aby odrastające włosy nie wchodziły w oczy i nie podrażniały ich.

Jak rozpoznać chorobę oka u psa?

Choroby oczu u psów można podzielić na genetyczne oraz nabyte.

Dla osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy okulistycznej rozpoznanie choroby oka u psa może stanowić duży problem. Dlatego, jeśli zauważyłeś zmiany lub czerwone oczy u psa, jak najszybciej Cię skontaktuj się z weterynarzem, który przeprowadzi niezbędne badania i będzie w stanie ocenić zmiany wewnątrz oka oraz to, czy oko psa wymaga leczenia.

Nie wszystkie choroby wpływają na gałkę oczną psa, dlatego ważne jest, abyś zwracał uwagę także na objawy, które początkowo nie wskazują na chorobę oka.

Pielęgnacja oczu psa – jakich produktów nie stosować?

Pamiętaj, aby dbając o oczy pupila nie korzystać z waty, której odstające włoski mogą podrażnić, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzić oko czworonoga.

Wystrzegaj się stosowania rumianku w pielęgnacji oczu Twojego psa. Nie nadaje się on do przemywania psich oczu. Może powodować wysuszenie oczu i prowadzić do podrażnień. Może powodować też łzawienie oczu u psa i zaczerwienienie.

Lecząc psie oczy, nie stosuj leków przeznaczonych dla ludzi. Ze względu na inne działanie mogą one znacznie pogorszyć stan zwierzęcia. Czym przemyć psu oko? Wybieraj tylko dedykowane produkty, takie jak płyn do przemywania oczu psa.

Jeśli zaobserwujesz u swojego psa niepokojące zmiany w okolicach oczu, niezwłocznie udaj się na wizytę do weterynarza. Przeprowadzi on niezbędne badania, dzięki którym będzie mógł wykluczyć chorobę lub wdrożyć odpowiednie leczenie. Może wypisać też receptę na specjalistyczne krople do oczu dla psa.

Pamiętaj, że wzrok to jeden z najważniejszych psich zmysłów i należy dbać o niego ze szczególną starannością. Pomoże Ci w tym płyn do przemywania oczu dla psa.

Sklep zoologiczny OVER Zoo oferuje wysokiej jakości:

Podaruj swojemu ukochanemu psiakowi odpowiednią pielęgnację!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl