Podobnie jak u psów, tak i u kotów ugryzienia owadów stanowią jedno ze źródeł zagrożenia zdrowia zwierząt. Obroża przeciw kleszczom i pchłom oraz inny dobrze dobrany do wieku i potrzeb pupila preparat na pchły dla kota pomogą uniknąć przykrych konsekwencji. W naszym sklepie znajdziesz różne środki i akcesoria dla kota, które pomogą zadbać o codzienną pielęgnację zwierzęcia oraz zabezpieczenie jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Over Zoo udostępnia szeroki wybór szamponów, odżywek i innych produktów, dzięki którym pielęgnacja kota, zdrowie kota czy higiena kota, mogą być utrzymane na najwyższym poziomie.

Obroża na kleszcze dla kota przydaje się nie tylko wtedy, gdy zwierzę swobodnie wychodzi na dwór, ale również w przypadku pupili, które lubią przesiadywać na balonie czy tarasie. Dobrane do wieku i potrzeb zwierzęcia akcesoria, pomogą uchronić go przed bolesnymi dolegliwościami i zagrażającymi życiu chorobami, którymi może się zarazić od kleszcza. Z kolei obroża na pchły dla kota to niezbędny produkt, jeśli w domu są inne zwierzęta na przykład psy.

Środki i obroże na pchły i kleszcze dla kota

Bites Free Spray 250 ml - chroni psy i koty przed owadami

Bites Free Spray 250 ml - chroni psy i koty przed owadami
Bites Free Spray 250 ml - chroni psy i koty przed owadami

Spray zawierający specjalną kompozycję olejków eterycznych o miłym, cytrusowym zapachu, które uprzyjemniają spacery ze zwierzętami w sąsiedztwie wody, lasu.

Dostępność: dostępny

Cena: 32,60 zł
szt.

Obroża Bio Protecto Plus dla kotów 35 cm

Obroża Bio Protecto Plus dla kotów 35 cm
Obroża Bio Protecto Plus dla kotów 35 cm

Obroża dla kotów z naturalnymi olejkami eterycznymi. Ich charakterystyczną cechą jest intensywny zapach, który jest nieprzyjemny dla owadów. 

Dostępność: dostępny

Cena: 19,93 zł
szt.

Preparat dla kociąt przeciw pasożytom Bio Protecto Spot On

Preparat dla kociąt przeciw pasożytom Bio Protecto Spot On
Preparat dla kociąt przeciw pasożytom Bio Protecto Spot On

Preparat dla kociąt przeciw pasożytom Bio Protecto Spot On

Krople pielegnacyjno-ochronne wykonane na bazie naturalnych olejków eterycznych. Delikatna kompozycja olejków tworzy naturalna barierę dla owadów takich jak pchły, kleszcze, komary, meszki.

Dostępność: dostępny

Cena: 23,00 zł
szt.

Dlaczego warto kupić preparat na pchły i kleszcze dla kota?

Ochrona przeciw kleszczom jest niezbędna, jeśli Twój zwierzak wychodzi z domu, spotyka się lub mieszka z innymi zwierzętami, ale również w okresie wzmożonego występowania kleszczy i innych insektów. Należy pamiętać, że spotkać je można nie tylko w lasach czy zagajnikach, ale potrafią zaatakować na łące przed blokiem, w parku, przydomowym ogrodzie czy na skwerach. Kleszcze są w stanie wyczuć zwierzę z dużej odległości, dlatego niebezpieczne może być nawet wychodzenie kota na balon czy taras. Możesz też przynieść je na ubraniu do domu, co jest zagrożeniem przede wszystkim w miejscach, gdzie notowany jest wzrost występowania zainfekowanych chorobami kleszczy.

Kleszcze wbijają się w zwierzę w miejscach, gdzie występuje delikatna skóra, czyli pachwinach, na głowie i za uszami. Wysysają krew i mogą w trakcie tej czynności zarazić kota boreliozą, babeszjozą czy innymi chorobami odkleszczowymi, które objawiają się problemami z chodzeniem, obrzękiem stawów, gorączką i brakiem apetytu. Obroża dla kota na kleszcze ma zazwyczaj działanie odstraszające również inne insekty, jak pchły. Dlatego obroża dla kota na pchły chroni również przed świądem i zakażeniami skóry, które grożą w wyniku ich ukąszenia.

Skuteczny środek przeciw kleszczom dla kota – przegląd oferty

W naszym sklepie znajdziesz profesjonalny środek na pchły dla kota, obrożę przeciw kleszczom i pchłom oraz spraye odstraszające owady. Formę środka ochronnego dobierz do potrzeb i stanu zdrowia zwierzęcia, wskazówek weterynarze czy preferencji kota. Nasza najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota zawiera olejki eteryczne, które dzięki intensywnemu zapachowi mają odstraszać owady. Olejek cedrowy, geraniowy chronią skórę, ale również ja nawilżają i odżywiają, przez co poprawia się również stan sierści zwierzęcia. Jest ona wzmocniona i zmniejsza się jej wypadanie. Właściwości lecznicze olejków wspierają regenerację skóry. Obroża dla kota powinna być dopasowana do jego szyi, tak aby nie spadła i zwierzę samo jej nie zdjęło, ale i nie była zbyt mocno zaciśnięta. W ofercie mamy obrożę idealną dla kociaka i dorosłych kotów.

Środek na pchły dla kota polecamy zwierzętom, które nie dają sobie założyć obroży lub nie mogą jej nosić ze względów zdrowotnych to środek typu spot on. Są to krople pielęgnacyjno-ochronne ba bazie olejków eterycznych, które odstraszają również komary i meszki. Najważniejsze składniki to olejek z pestek winogron, olejek tymiankowy, olejek geraniowy i lawendowy, które mają działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Łagodzą podrażnienia i wspierają regenerację naskórka. Dodatek witaminy E poprawia barierę lipidową skóry i jej nawilżenie. Taki preparat wystarczy zakroplić między łopatkami kota, aby nie mógł on go zlizać lub zetrzeć i jego efekt utrzymuje się przez minimum 2 tygodnie (opakowanie wystarcza na 2 miesiące ochrony zwierzęcia). Dostępny jest także środek na pchły dla kota, który odstrasza też inne owady i ma krótsze działanie, niezbędne na przykład podczas krótszych spacerów, jest to spray odstraszający insekty. Wystarczy spryskać nim futro, szelki i obrożę, a przez 7 godzin cytrusowy zapach olejków eterycznych odstraszy niechcianych gości na tyle, aby spokojnie można było wyjść na spacer z kotem do przydomowego ogrodu lub zabrać go ze sobą w podróż.

Jeśli szukasz dobrego środka na pchły dla kota lub preparatu na kleszcze, zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi produktami z tej kategorii. Każdy proponowany przez nas artykuł to skuteczny środek na pchły dla kota, który nie podrażnia jego skóry, działa przez dłuższy czas i jest łatwy w aplikacji. Odstrasza kleszcze, meszki i komary i sprawdza się w codziennej pielęgnacji i ochronie zwierzęcia niezależnie od pory roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl