Promocje
Wyprawka dla kociąt
Wyprawka dla kociąt

52,50 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
szt.
Wyprawka dla szczeniąt
Wyprawka dla szczeniąt

52,50 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
szt.
Szampon dla psów krótkowłosych 280 ml
Szampon dla psów krótkowłosych 280 ml

10,55 zł

Cena regularna: 17,59 zł

Najniższa cena: 9,67 zł
szt.
Perfumy dla psów o zapachu róży 100 ml
Perfumy dla psów o zapachu róży 100 ml

23,40 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
Perfumy dla psów o zapachu banana 100 ml
Perfumy dla psów o zapachu banana 100 ml

23,40 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 21,45 zł
szt.
Szampon Dogs Premium dla psów o przesuszonej sierści 250 ml
Szampon Dogs Premium dla psów o przesuszonej sierści 250 ml

23,17 zł

Cena regularna: 38,62 zł

Najniższa cena: 21,24 zł
szt.
Szampon Dogs Premium dla psów o ciemnej i czarnej sierści 5 l
Szampon Dogs Premium dla psów o ciemnej i czarnej sierści 5 l

153,73 zł

Cena regularna: 256,21 zł

Najniższa cena: 140,92 zł
szt.
Szampon Dogs Premium dla psów o czarnej i ciemnej sierści 250 ml
Szampon Dogs Premium dla psów o czarnej i ciemnej sierści 250 ml

23,17 zł

Cena regularna: 38,62 zł

Najniższa cena: 21,24 zł

Chcesz zniechęcić kota do przebywania w miejscu, w którym nie powinno go być? Pomoże Ci odstraszacz na koty. Choć nazwa brzmi groźnie, tak naprawdę jest to nieszkodliwy płyn, który ma zapach neutralny dla człowieka, ale nieprzyjemny dla kota. Dzięki temu skutecznie zniechęca go do zbliżania się do spryskanego nim miejsca. Profesjonalny odstraszacz kotów znajdziesz w OVER Zoo, w dziale higiena kota.

Odstraszacze na koty

Go Off Cat 125 ml - preparat odstraszający koty Go Off Cat 125 ml - preparat odstraszający koty
Cena: 27,00 zł
( 1 litr = 216,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Odstraszacz na koty — jak to działa?

Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów reklamowanych jako odstraszacze kotów. Zazwyczaj mają one postać sprayu, którym można spryskać wybrane miejsce. Substancje wchodzące w skład odstraszacza działają na kota zniechęcająco. Najczęściej są to zapachy, których nie lubi większość kotów:

 • lawenda,
 • cytrusy,
 • geranium,
 • eukaliptus,
 • mentol,
 • kamfora,
 • ocet.

Czasami, by uzyskać pożądany efekt, odstraszacz należy rozpylać przez kilka dni, ponawiając aplikację, gdy stanie się słabo wyczuwalny. Kot musi przyzwyczaić się do faktu, że dane miejsce za każdym razem pachnie dla niego nieprzyjemnie. Po pewnym czasie przestanie się do niego zbliżać.

Gdzie stosuje się odstraszacz dla kota?

Przykładów zastosowań odstraszaczy dla kotów jest bez liku. Można spryskać nimi:

 • doniczki, z których kot wykopuje ziemię i niszczy kwiaty,
 • meble i dywany, które kot drapie i rysuje pazurami,
 • miejsca, które kot znaczy moczem,
 • dziecięcą piaskownicę, aby mieć pewność, że kot się tam nie załatwia,
 • kosz na śmieci, żeby kot nie roznosił z niego odpadów.

Ile kotów i ich właścicieli, tyle możliwych zastosowań. Po odstraszacz dla kota sięgają również osoby, które same kotów nie mają, ale zwierzaki z sąsiedztwa odwiedzają ich podwórka. W taki sposób zabezpieczają ogród, znajdujące się w nim meble czy piaskownicę przed szkodami spowodowanymi przez nieproszonych kocich gości.

Skuteczny odstraszacz na koty — czyli co odstrasza koty?

Żeby zniechęcić kota do jakiegoś działania trzeba sprytu. Te zwierzęta to indywidualiści, których nie da się wytresować jak psy. Nie pomoże też krzyk, agresja, w żadnym wypadku nie można stosować wobec kotów siły. Nawet niewinne wydawałoby się pacnięcie kota, który znowu coś nabroił, może mieć skutek przeciwny do pożądanego. Kot nie dość, że nie zniechęci się do odwiedzania danego miejsca, to jeszcze może się zestresować i oddać mocz poza kuwetą.

Co zatem zrobić, żeby odstraszyć kota? Wspomniany preparat do odstraszania kotów jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań. Nie wpływa on w żaden sposób na zdrowie kota. Nawet mocny, skuteczny odstraszacz na koty jest dla nich bezpieczny, choć nieprzyjemny. Produkty te nie szkodzą również innym zwierzętom ani ludziom. Należy jednak uważać, by nie dostały się do żywności i miejsc mających z nią kontakt. Lepiej też, by nie spray nie trafił przez przypadek na akcesoria dla kota — wtedy mruczek może na dobre zniechęcić się do ulubionych zabawek.

Niektórzy do odstraszania kota stosują też urządzenia z ultradźwiękami. Na to rozwiązanie decydują się zwłaszcza właściciele ogrodów. Należy jednak pamiętać, że będą na nie reagować wszystkie zwierzęta, które słyszą ultradźwięki. Alternatywą jest posadzenie w ogrodzie roślin, których kot nie lubi, takich jak np. lawenda, ruta zwyczajna czy kocanka włoska. Można też rozsypać na grządki zmielone ziarna gorczycy, które działają na koty drażniąco. Innym sposobem jest ochrona świeżo wysianych roślin przez okrycie ich siatką o dużych oczkach.

Odstraszacze dla kotów w OVER Zoo

W naszym sklepie znajdziesz wiele produktów, dzięki którym wychowanie i pielęgnacja kota staną się łatwiejsze. W niektórych przypadkach, żeby nauczyć czegoś pupila, będziesz musiał uciec się do specjalnych metod. Płyn do odstraszania kotów w pokojowy sposób pomaga zniechęcić do drapania mebli czy znaczenia terenu. Jednocześnie jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi. Wypróbuj go i zapomnij o problemach z kotem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl